Rezultate la etapele județene și naționale ale concursurilor de limba engleză (2017-2018)

Olimpiada Județeană de Limba Engleză

IordachescuAlexiaVIIMențiune
C. Stoica
 
VeliceaAlyssaVIIMențiune/
C. Stoica
OrosIacobVIIMențiune/
C.Stoica
JardanAndreiIX EMențiune/
D. Drăguș
ComaniciuCristinaIX DMențiune/
D, Drăguș
PetreanuCezarIX DMențiune/
D. Drăguș
CalanceaRăzvanIX BMențiune/
I. Olteanu
StancescuConstantineIX EMențiune/
D. Drăguș
Balas TeodoraX A Mențiune/
C. Stoica, D. Drăguș
ParascaAndreiX EMențiune/
D. Drăguș
Ion RobertXI BPremiul III/
D. Drăguș
RaucaPaulXII EPremiul I/I.
Olteanu
RaucaPaulXII EMențiune/
I. Olteanu
Șuteu ȘerbanXII AMențiune/
C. Stoica, O. Ireanu

SpeakOut

BîrlogTeodoraVII Mențiune Creative Writing/C. Stoica
Gafton AndreeaVII Mențiune Creative Writing/ C. Stoica
FrandesIoanaX APremiul III, Creative Writing/ C. Stoica, D. Drăguș
CernatAna MariaX A Mențiune Creative Writing/ C. Stoica,
D. Drăguș
Ilie DanielXI APremiul II,
Monologues/
C. Stoica, I. Olteanu

The World Next Door - proiect interjudețean

BageacAlexandraXII APremiul I
Secțiunea Cover Book Design/ C. Stoica, I. Olteanu
GiroveanuRareșXIMențiune
Secțiunea Cover Book Design/ C. Stoica
IlieDanielXI APremiul I Secțiunea Film/C. Stoica, I. Olteanu
CojocaruDaria XIPremiul I
Secțiunea Film/C. Stoica, I. Olteanu
ApostolatoMara X APremiul II
Secțiunea Film/
C. Stoica, D. Drăguș
Caba MateiX A Premiul II
Secțiunea Film/
C. Stoica, D. Drăguș
GalavanAlexX A Premiul II
Secțiunea Film/
C. Stoica, D. Drăguș
GiteiRobert X APremiul II
Secțiunea Film/
C. Stoica, D. Drăguș
GhineaElenaXI CPremiul II
Secțiunea FIlm/
C. Stoica
BudaVladXI CPremiul II
Secțiunea FIlm/
C. Stoica
CiubotaruNicoletaXI CPremiul II
Secțiunea FIlm/
C. Stoica
MovileanuMirunaXI CPremiul II
Secțiunea FIlm/
C. Stoica
CotinghiuSebastianXIPremiul I
Secțiunea ShortStory/
C. Stoica
LitaLauraXIPremiul I
Secțiunea ShortStory/
C. Stoica, I. Olteanu
DascăluValentinaXI BPremiul II
Secțiunea
Short Story/
D. Drăguș
CojocaruAntoniaXIPremiul III
Secțiunea ShortStory/
C. Stoica
OanceaCasianaXIPremiul III
Secțiunea ShortStory/
C. Stoica

Alte premii

BescheaPatriciaX A,XII AȘCOALA MEA PE
PRIMUL LOC,
Proiect național
Premiu Special
Stoica Cătălina
PatriciaFrandesX A,XII AȘCOALA MEA PE
PRIMUL LOC,
Proiect național
Premiu Special
Stoica Cătălina
Balas TeodoraX A,XII AȘCOALA MEA PE
PRIMUL LOC,
Proiect național
Premiu Special,
Stoica Cătălina
DobosMariaX A,XII AȘCOALA MEA PE
PRIMUL LOC,
Proiect național
Premiu Special,
Stoica Cătălina
BeshceaPatriciaX AGTP PROIECT INTERNATIONALStoica C/
Drăguș D.
BalasTeodoraX A GTP PROIECT INTERNATIONALStoica C/
Drăguș D.
Dinu Cristina X AGTP PROIECT INTERNATIONALStoica C/
Drăguș D
SavuAntoniaX A GTP PROIECT INTERNATIONALStoica C/
Drăguș D.
CernatAna X AGTP PROIECT INTERNATIONALStoica C/
Drăguș D.

Rezultate la etapele județene și naționale ale concursurilor de limba engleză (2018-2019)

Nume+PrenumeClasaProfesor CoordonatorPremiulConcursFaza
Ilie DanielXIIStoica Cătălina+
Olteanu Irena
IISpeakout-
Monolog
Județeană
Preda DeliaIXStoica CătălinaIIISpeakout-
Monolog
Județeană
Costache RobertVIStoica CătălinaMențiuneSpeakout-
Monolog
Județeană
Buda VladXIIStoica CătălinaMențiuneSpeakout-
Monolog
Județeană
Velicea AlyssaVIIIStoica CătălinaISpeakout-
Monolog
Județeană
Velicea AlyssaVIIIStoica CătălinaMențiuneSpeakout-
Monolog
Națională
Enculesei Sorina XIStoica Cătălina +
Drăguș Daiana
IISpeakout-
Creative Writing
Județeană
Buda Vlad,
Ciubotaru
Nicoleta Geanina,
Ghinea
Aleaxandra
Elena, Movileanu
Miruna Cristina,
Cojocaru Antonia
XI-XIIStoica CătălinaI Speakout-
Film
Națională
Burlacenco
Stefan, Chirales
Cristian, Costache
Robert, Florea Adela, Milandru
Nicon, Petri
Darius, Tisca
Catalin
V-VIStoica CătălinaBest Script
(team award)
Speakout-
Film
Națională
Toma Nicoleta
Sabina
VIIOlteanu IrenaMențiuneOlimpiada de
Engleză
Județeană
Bîrlog TeodoraVIIIStoica CătălinaMențiuneOlimpiada de
Engleză
Județeană
Peța AlexandraIXStoica CătălinaMențiuneOlimpiada de
Engleză
Județeană
Popescu MaraIXStoica Cătălina+
Olteanu Irena
MențiuneOlimpiada de
Engleză
Județeană
Crihan VivianaIX Stoica Cătălina+
Olteanu Irena
MențiuneOlimpiada de
Engleză
Județeană
Obreja NaomiIXStoica Cătălina+
Olteanu Irena
MențiuneOlimpiada de
Engleză
Județeană
Scurtu MaraXStoica Cătălina+
Olteanu Irena
MențiuneOlimpiada de
Engleză
Județeană
Parască AndreiXIDrăguș DaianaIOlimpiada de
Engleză
Județeană
Acatrinei ȘtefanXIDrăguș DaianaMențiuneOlimpiada de
Engleză
Județeană
Balaș TeodoraXIStoica Cătălina+
Drăguș Daiana
II Olimpiada de
Engleză
Județeană
Gîței RobertXIStoica Cătălina+
Drăguș Daiana
MențiuneOlimpiada de
Engleză
Județeană
Trupa de Teatru
“12TREE”:
Beșchea Patricia,
Obreja Naomi,
Popescu Mara,
Preda Delia
IX-XIStoica CătălinaThe Most
Energetic
Acting
(team
award)
Festivalul
de Teatru
“Come
With Us
To
Dramaland” Cluj
Națională
Trupa de Teatru
“12TREE”:
Beșchea Patricia,
Obreja Naomi,
Popescu Mara,
Preda Delia
IX-XIStoica CătălinaA Modern Take On The Classic (team award)Festivalul de Teatru
"Come With Us To
Dramaland" Cluj
Națională
Don`t copy text!